Leading of battery operated stacker, mini hand stacker and hand operated hydraulic stacker from Ahmedabad.
₹ 130000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Lift Height | 1600 mm |
| Power Source | Battery Operated |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Lifting Height | 3 meter |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 36000 / unit Get Latest Price
| Load Capacity | 500 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Platform Type | Fork |
| Operation Type | Manual |
| Wheel Type | Nylon |
| Structure Material | MS |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Material Handling |
| Rated Load | 1 Ton |
| Power Supply | Manual With Hand |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | Customized ( 0 to 1 Ton ) |
| Lifting Height | Customized ( 3 ft to 7 ft ) |
| Fork Size | 1150x550 MM |
| Brand | Dhariya |
Minimum order quantity: 1 unit
₹ 48000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 500 kg 2000 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Lift Operation | Hand Pump |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 560 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Lift Type | Counterbalance |
| Brand | Dhairya |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ankit Patel (CEO)
Dhairya Enterprise
Shed No.66, Satya Industrial Park, NR. Swaminarayn Estate
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India