We are a leading of heavy duty turntable trolley, material handling trolleys and turntable material handling trolley from Ahmedabad, India.
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Platform Trolley |
| Trolley Type | Platform |
| Number Of Wheels | 4 |
| Brand | Dhairya |
| Material | Mild Steel |
| Size/Dimension | 4 x 3 feet |
| Load Capacity | 500-1000 kg |
| Operating Type | Manual |
| Platform Size | 900 x 600 mm |
| Weight | 40 kg |
| Material Thickness | 3 mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Platform Trolley |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Trolley Material | Mild Steel |
| Platform Size | 600x900 mm |
| Wheel Type | Nylon |
| No. Of Wheels | 4 |
| Usage Application | Warehouse, Factory |
| Country Of Origin | Made in India |
| Brand | Dhairya |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Trolley Type | Platform Trolley |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Trolley Material | Mild Steel |
| Platform Size | 600x900 mm |
| Wheel Type | Solid Rubber |
| No. Of Wheels | 4 |
| Usage Application | Warehouse, Factory |
| Country Of Origin | Made in India |
| Brand | Dhairya |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ankit Patel (CEO)
Dhairya Enterprise
Shed No.66, Satya Industrial Park, NR. Swaminarayn Estate
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India