We are a leading of ss hand pallet jack, stainless steel hand pallet jack for warehouse and ss pallet jack for hygienic industries from Ahmedabad, India.
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2500 kg |
| Lifting Capacity | 2500 kg |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Pallet Jack Type | Hand Pallet Truck |
| Min Fork Height | 90 mm |
| Max Fork Height | 200 mm |
| Fork Width Over | 550 mm |
| Wheel Material | Cast Iron PU |
| Finish | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2500 kg |
| Lifting Capacity | 2500 kg |
| Fork Length | 1100 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Pallet Jack Type | Hand Pallet Truck |
| Min Fork Height | 90 mm |
| Max Fork Height | 200 mm |
| Fork Width Over | 550 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Usage | Factory, Warehouse |
| Brand | Dhairy |
₹ 70000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 2500 kg |
| Lifting Capacity | 2500 kg |
| Fork Length | 1100 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Pallet Jack Type | Hand Pallet Truck |
| Min Fork Height | 90 mm |
| Max Fork Height | 200 mm |
| Fork Width Over | 550 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Usage | Warehouse, Factory |
| Brand | Dhairya |
Ankit Patel (CEO)
Dhairya Enterprise
Shed No.66, Satya Industrial Park, NR. Swaminarayn Estate
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India