Offering you a complete choice of products which include battery operated stacker, electric hydraulic stacker, electric paper reel stacker, industrial reel pallet stackers, stainless steel pallet stacker and heavy duty platform stacker.
₹ 125000 / unit Get Latest Price
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lifting Capacity | 2000 Kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 600 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Type | Bucket Stacker |
| Usage/Application | Power Production |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Battery |
| Braand | Dhariya |
| Fork Size | 1150x550 MM |
| Lifting height | 5 Feet |
| Mast | SIngle Mast |
Minimum order quantity: 1 unit
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lifting Height | 2 meter |
| Lift Height | 2000 mm |
| Lift Operation | Electric Lift |
| Operation Type | Semi Electric |
| Type | Fork Stacker |
| Travel Operation | Power Travel Assist |
| Usage/Application | Industrial |
| Fork Length | 1150 mm |
| Lifting Capacity | 1 ton |
| Fork Width | 540 mm |
| Power Source | Electric |
| Weight Kg | 1000 kg |
| Size | 1150 x550 mm |
| Is It Customised | Yes |
| Power Supply | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lifting Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Operation Type | Stand On |
| Roll Clamp Type | Fixed Clamp |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Max Roll Diameter | 1200 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Roll Width Range | 500–1200 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Type | Fork Stacker |
| Usage/Application | Material Handling |
| Rated Load | on top 700 kg |
| Power Supply | Electric |
| Country of Origin | Made in India |
| mast | Double mast |
| Brand | Dhariya |
| warranty | 12 Month |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 43000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 100 kg 2000 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Operation Type | Manual |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Suitable Pallet Type | Indian Pallet |
| Wheel Type | Nylon |
| Structure Material | MS |
| Brake Type | Manual Brake |
| Brand | Dhairya |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 127000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 500 kg 2000 kg |
| Lift Height | 1000 mm 2000 mm |
| Operation Type | Semi Electric |
| Roll Clamp Type | Fixed Clamp |
| Max Roll Diameter | 1200 mm |
| Roll Width Range | 500–1200 mm |
| Wheel Type | Nylon |
| Suitable Roll Type | Paper Roll |
| Brand | Dhairya |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 165000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Lifting Capacity | 1 Ton |
| Operation Type | Manual |
| Type | Fork Stacker |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Suitable Pallet Type | Indian Pallet |
| Usage/Application | Material Handling |
| Rated Load | 1.5 Ton |
| Power Supply | Manual And Electric And Battery Operated |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 43000 / Piece Get Latest Price
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Operation Type | Manual |
| Fork Length | 1150 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Suitable Pallet Type | Indian Pallet |
| Wheel Type | Nylon |
| Structure Material | MS |
| Brand | Dhairya |
Ankit Patel (CEO)
Dhairya Enterprise
Shed No.66, Satya Industrial Park, NR. Swaminarayn Estate
Ahmedabad - 382430, Gujarat, India